Hangar.no - Lufthansa på Malta får første kunde
Hjem | Europa | Lufthansa på Malta får første kunde

Lufthansa på Malta får første kunde

Font størrelse: Decrease font Enlarge font
image Foto: Livingston

Lufthansas nye base for vedlikehold på Malta har fått sin første kunde.

Det er det italienske chaterselskapet Livingston Energy Flight som har inngått kontrakt med Lufthansa Technik om vedlikehold på selskapets flåte av Airbus A330 fly.

Arbeidet skal utføres i perioden mai til september i år og blir de første maskinene den nye basen til Lufthansa skal håndtere.

Livingston Energy Fligt skriver i en pressemelding at selskapet er veldig fornøyd med å ha inngått avtale med Lufthansa om teknisk vedlikehold, den høye kvaliteten på arbeidet som skal utføres og plasseringen av basen på Malta hadde alt å si for kontrakten.

Basen på Malta skal i utgangspunktet utføre vedlikehold på Lufthansas langdistanse flåte med det er plass for en rekke nye kunder eksternt.

 

Subscribe to comments feed Kommentarer (0 publisert):

Publiser din kommentar comment

Skriv inn koden som vist på bildet:

image
Toppsak

Ethiopian: Taleregistrator og ferdsskriver reddet

Redningsmannskaper hentet opp taleregistrator og ferdsskriver som var om bord i den havarerte 737 fra Ethiopian Airlines.
Andre toppsaker
image
Norwegian offisiell samarbeidspartner for Grand Prix
Den Europeiske Kringkastingsunion (EBU), medler i dag at Norwegian skal være ” Official Airline of the Eurovision Song Contest 2010”.
Endeavour undervegs
Romfergen Endeavour er på vei til den internasjonale romstasjonen på en av sine aller siste turer.
Cimber Sterling får rute til Tyrkiet
Det danske flyselskab Cimber Sterling har fået tilladelse til at starte ruter mellem Danmark og Antalya i Tyrkiet.
  • email Tips en venn
  • print Utskriftsvennlig versjon
  • Plain text Vanlig tekst

Vurder denne artikkelen
0

Tagger
Ingen tagger for denne artikkelen