
Flyselskapet South African Airways har sendt to av sine Airbus A350 til den spanske flyplassen Teurel, der en lang rekke Airbus A380 og flere andre flytyper nå er langtidslagret.
I følge Simple Flying er det to av Airbus A350-flyene som er leid fra leasingselskapet Avolon som nå er faset ut av flåten til det konkursrammede flyselskapet, og sendt til Spania. South African har hatt fire A350 i flåten, de to andre flyene er nå på vei tilbake til eieren, det konkursrammede selskapet Air Mauritius.
SAA mottok de to flyene i november 2019, etter på ha blitt levert til Hainan Airlines i januar samme år. Det betyr at de to år gamle Airbus A350 flyene som nå parkeres i Spania allerede har rukket å ha to operatører, og kan få sin tredje når markedet starter opp igjen.
