
Ukrainske myndigheter sendte avgårde et transportfly fra Ukraina til Iran torsdag, i forbindelse med flyulykken i Teheran onsdag.
I følge de offisielle nettsidene til myndighetene er det 45 personer som har hvert sitt område av ekspertise rundt luftfart og etterforskning av ulykker som er sendt avgårde.
Den operative gruppen inkluderte representanter for den statlige beredskapstjenesten, forsvarsdepartementet, utenriksdepartementet, innenriksdepartementet, sikkerhetstjenesten i Ukraina, det nasjonale sikkerhets- og forsvarsrådet, den statlige luftfartsetaten, det nasjonale byrået for luftfartsundersøkelser i Ukraina, og flyselskapet Ukraine International Airlines.
LES OGSÅ: NEKTER Å SENDE FERDSKRIVEREN TIL USA
Ekspertene skal selv undersøke omstendighetene rundt havariet, og samle sammen nok informasjon for å kunne konkludere med hendelsesforløpet.
Blant annet skal vrakdelene undersøkes, kropper skal identifiseres og involverte vitner og ansatte på flyplassen skal avhøres melder lokale medier i Ukraina.