
Det franske flyselskapet Air France setter nå samtlige av sine Airbus A380 fly på bakken som følger av koronaviruset.
KLM har allerede bestemt at samtlige Boeing 747 settes på bakken neste uke, og nå følger den andre delen av grupperingen opp med å sette sin kjempefly på bakken.
Air France opererer i dag ni fly av denne typen. Selskapet har ikke kommentert hvor lenge A380 flyene blir stående på bakken, men trolig kan det være snakk om flere måneder før disse kommer i luften igjen, om de i det hele tatt gjør det.
Hans Olav Nyborg har stått bak Hangar.no siden år 2000. Nettsiden har tatt for seg nyhetsbildet fra luftfart i både Norden og i det internasjonale markedet. Gjennom de siste 18 årene har fokus for bloggsiden ligget på hendelser og ulykker innen luftfarten. Nyborg har jobbet som journalist og fotograf innen TV, radio og avis siden 1988.
E-post: hansolav@hangar.no